Osobní výzvy a komunální politika

Jak si stojí hospodaření kraje, kolik firem se ještě vejde do chrudimské průmyslové zóny a ke komu si budeme chodit pro vodu.

1) Na finančním výboru v Chrudimi jsme probírali hlavně majetkové záležitosti a převody. Co by mohlo zajímat podnikatele — zbývají poslední pozemky v chrudimské průmyslové zóně (v areálu bývalé Transporty), tak se určitě přihlaste. Taky si u toho poznamenejte do kalendáře, že Burza podnikatelů, kterou děláme s Komisí hospodářského rozvoje, se bude konat na přelomu října/listopadu, už jen proto, že první týdny po prázdninách bývají hektické. Známe září.

2) Na Krajském zastupitelském klubu jsme se připravovali na poslední zastupitelstvo před prázdninami. Mám radost, protože závěrečný účet kraje vypadá dost vyrovnaně. To bylo

strachu, co všechno Covid neochromí, ale nakonec i díky kompenzačním bonusům není důvod aktivity kraje utlumovat.

3) Minulý týden jsem si dost užil schůzky s kolegy regionálními politiky, konkrétně z Heřmanova Městce. Výsledkem je skvělý pocit, že nakonec chceme všichni totéž — například dostat vodu

ze spárů soukromé vodárenské společnosti a za tím účelem dokážeme koordinovaně postupovat. Je nás víc a vlka se nebojíme nic.

4) Zajásejte si se mnou i na osobní notu — v pátek jsem se dozvěděl výsledky přijímaček na FSV — obor Mediální studia. Podle zíksaných bodů by to mělo s přehledem stačit k přijetí. Takže od října nejspíš budu zase student (tentokrát distančně) a počítejte s tím, že se v té Praze pořádně nachytřím.

P.S. na výlet s dětmi doporučuji vyrazit do Bítovan na Exotiku na ranči — mají například tyhle boží mývaly.

Zastupitel Pardubického kraje, zastupitel města Chrudim

Zastupitel Pardubického kraje, zastupitel města Chrudim